IX Міська виставка педагогічних технологій - Освітньо-виховний проект з національно-патріотичного виховання «Патріоти»

ПОСИЛАННЯ НА МАТЕРІАЛИ

(дивитися тут ↑)

 

Анотація досвіду для участі у ІX Міській виставці

Номінація «Нова українська школа: виховання і розвиток»

Секція «Виховна взаємодія»

Освітньо-виховний проект з національно-патріотичного виховання «Патріоти»

 

img img img

ПІБ учасника: творча група ЗПО «Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району» м. Запоріжжя (Шрамко Наталія Миколаївна, Чекулаєва Мілена Володимирівна, Білоконь Віра Іванівна).  Координатор  проекту – методист Холодій Олександр Вікторович.

Повна назва закладу: заклад позашкільної освіти  «Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району» територіального відділу освіти Олександрівського району департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, директор – Різниченко Яна Станіславівна, адреса закладу: м. Запоріжжя, вул. Поштова, 57а, тел.764-47-68, E-mail: govtnzentr@ukr.net

Провідна педагогічна ідея досвіду: розробка та впровадження дієвої моделі патріотичного виховання дітей та молоді – формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей

Обґрунтування актуальності та перспективності: серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають знання для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін. Актуальність цього питання стала передумовою впровадження освітньо-виховного проекту «ПАТРІОТИ» з формування компетенції «загальнокультурна  грамотність та політкоректність» у учасників освітнього процесу ПНЗ  «ЦТДтаЮ  Олександрівського району».

Науково-теоретична база: Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», «Про Охорону дитинства» Концепція національно-патріотичного виховання, Конвенція ООН  «Про права дитини» Наказ Міністерства освіти і науки України від 29.08.2019 № 1038 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641», Лист МОН від 16.08.2019 №1/9-523 «Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році» тощо.

Стислий виклад змістовного наповнення:  за інноваційним потенціалом – комбінаторна. Робота присвячена створенню умов для формування загальнокультурної грамотності та політкоректності громадянина України, що сприяє інтелектуальному, моральному, етичному розвитку молоді; проведенню  просвітницької  роботи з  вихованцями, із залученням фахівців,  громадських активістів, студентів педагогічних факультетів, правознавців з профілактики підліткової злочинності; формуванню національної свідомості на основі  знань, переконань, що склалися у нашому суспільстві, почуттів, що регулюють поведінку та толерантного відношення до «людей з особливими потребами»  серед вихованців; участі у громадсько-політичному житті міста.

Результативність впровадження досвіду: запроваджена система роботи та аналіз результатів рівня  впровадження дієвої моделі патріотичного виховання дітей та молоді дав змогу проаналізувати як змінюються учасники освітнього процесу закладу. Завдяки  впровадженню проекта у учасників освітнього процесу з’явилися додаткові знання:  у сфері прав і свобод  людини; поняття про необхідність  дотримання  певних правил, за якими будуються  стосунки людей у суспільстві; правові знання, необхідні для  виконання  відповідних соціальних  ролей у майбутньому, вміння  визначити  різницю  між правами та обов’язками; необхідні уміння та навички з  безпечної поведінки у суспільстві; ьнавички реалізації  здорового способу життя  та попередження  вживання наркотичних речовин, алкоголю, тютюнопаління тощо.

Репрезентація досвіду: методична розробка затверджена методичною радою позашкільного навчального закладу «Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району» (протокол № 2 від 29.11.2019), схвалена на засіданні педагогічної ради (протокол № 4 від 11.12.2019). Матеріали освітньо-виховного проекту «Патріоти» були репрезентовані під час навчальної практики курсантів ЗОІППО ЗОР (січень, 2019).

Категорія: Педагогічна майстерня | Додав: Centr_Tvorchosti (24.12.2019)
Переглядів: 111 | Рейтинг: 10.0/10
Всього коментарів: 0
avatar