IX Міська виставка педагогічних технологій - Артистизм як важливий компонент виконавської майстерності вихованців хореографічного колективу

ПОСИЛАННЯ НА МАТЕРІАЛИ

(дивитися тут ↑)

 

Анотація досвіду для участі у ІX Міській виставці

Номінація «Нова українська школа: виховання і розвиток»

Секція «Позашкілля»

Методична розробка «Артистизм як важливий компонент 

виконавської майстерності вихованців хореографічного колективу»

 

img ПІБ учасника: Савіна Тамара Петрівна, керівник зразкового художнього колективу ансамблю сучасного танцю «Загадка»

Повна назва закладу: заклад позашкільної освіти  «Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району» територіального відділу освіти Олександрівського району департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, директор – Різниченко Яна Станіславівна, адреса закладу: м. Запоріжжя, вул. Поштова, 57а, тел.764-47-68, E-mail: govtnzentr@ukr.net

Провідна педагогічна ідея досвіду: розробка та впровадження дієвої моделі формування артистизму як важливого компоненту виконавської майстерності вихованців хореографічного колективу.

Обґрунтування актуальності та перспективності: актуальним на сьогодні є завдання специфічної особливості мистецтва хореографії, його безпосередній зв’язок з музикою, який допомагає розкрити хореографічний образ у всій яскравості і повноті, впливає на його темпоритмічну побудову. Виконавське мистецтво танцюриста полягає не тільки в технічній майстерності, але і в правильній передачі образу, думки танцю, виразності та артистичності виконання. Як досягти яскравості і виразності? Як же розвинути артистизм у дітей? Як досягти яскравості і виразності? Навіть при досить хорошій техніці виконання, діти, як правило, танцюють рухи, не пропускаючи їх через свою душу. Аналіз роботи  з вихованцями ансамблю сучасного танцю, оцінка рівня  розвитку їх артистизму та відношення до поняття «артистизм», як важливого аспекту  виконавської майстерності   і обумовило  вибір теми методичної розробки.

Науково-теоретична база: Закони України «Про освіту», «Про позашкільну освіту». Теоретико-методологічними засадами методичної розробки є роботи з розвитку  артистизму в умовах  позашкільної освіти авторів О.А. Апраксіної, Н.К.Бжанової, О.С.Булатової, Л.С. Маяковської, К.Н.Федорова, Цепляєвої  Т.Н. тощо

Стислий виклад змістовного наповнення:  за інноваційним потенціалом – комбінаторна. Робота присвячена проблемі артистизму - якості, яка необхідна вихованцям, без виховання якої хореографія не є справжнім  мистецтвом, здатним викликати  людські якості (щастя, гордість, гнів, співпереживання), і духовно збагачувати людей. У даній розробці розкрита система роботи над формуванням високого рівня артистизму вихованців. На жаль, в роботі хореографа  часто виникає проблема із закомплексованістю, механічним повторюванням рухів вихованцями. Таким чином, артистизм будемо розглядати як особливу властивість і якість особистості, в яку входить сукупність спеціальних навичок опинятися в новому образі, забезпечувати високий рівень майстерності. В зв’язку  з цим, вважаємо розвиток артистизму однією з важливих задач в роботі з вихованцями в ансамблі.

Результативність впровадження досвіду: запроваджена система роботи та аналіз результатів рівня  розвитку  артистизму в ансамблі сучасного танцю «Загадка» дав змогу  проаналізувати як змінюються  вихованці хореографічного колективу. Вони стають більш  розкутими та яскравими. Аналіз якості виступу  на  концертах, участі  в конкурсах та фестивалях показує, що, в основному, діти  стали впевнешіне відчувати себе на сцені. Діагностика комунікативності дітей в колективі також показує, що здобувачі освіти ведуть себе більш впевнено як в колективі, так і з іншими учасниками освітнього процесу.

Репрезентація досвіду: методична розробка затверджена методичною радою позашкільного навчального закладу «Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району» (протокол № 2 від 29.11.2019), схвалена на засіданні педагогічної ради (протокол № 4 від 11.12.2019).

Категорія: Педагогічна майстерня | Додав: Centr_Tvorchosti (24.12.2019)
Переглядів: 108 | Рейтинг: 10.0/10
Всього коментарів: 0
avatar