Звіт виховної роботи

ПНЗ «Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району»

2016-2017 навчальний рік

Відповідно до річного плану роботи Позашкільного навчального закладу «Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району» Запорізької міської ради Запорізької області в 2016-2017 навчальному році велась активна виховна робота серед вихованців за різними напрямками: національно-патріотичне, морально-етичне, правове та превентивне, родинно-сімейне, художньо-естетичне виховання та формування здорового способу життя.

За цими напрямками виховної роботи в ПНЗ реалізуються проекти та програми для дітей, а саме:

 • проект національно-патріотичного виховання «Я люблю своє місто», керівник проекту Гранд М.А.(дія проекту з 25 серпня 2015 року по 31 вересня 2018 року);
 • програма правового та превентивного виховання дітей «Правовий компас», керівник проекту Холодій О.В. (дія програми з травня 2015 року по листопад 2017 року);
 • проект «Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району як позашкільний заклад сприяння здоров’ю», керівник проекту Мороз В.Г. (дія проекту з 12 серпня 2016 року по 26 травня 2019 року);
 • медіа-проект «ЦТВ», керівник проекту Гранд М.А. (проект діє з жовтня 2015 року).

Серед цьогорічних заходів є такі, які стали традиційними у Центрі творчості, це:

 • день відкритих дверей;
 • квест «Здоровим бути здорово»;
 • новорічні інтермедії;
 • свято «Козацькі розваги»;
 • звітний концерт колективів ПНЗ.

Всі заходи в Центрі творчості проводяться з виховною метою, направлені на цілісний розвиток дитини як особистості. Цього року були проведені свята, бесіди, квести, ігрові програми.

В рамках проекту «Я люблю своє місто» було створено та розміщено 3D карти Олександрівського району, оформлено національно-патріотичного куточка у філії «Натхнення». Було проведено Єдиний перший урок на тему: «Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя Незалежності України», для вихованців початкового рівня навчання та їх батьків в соціальних мережах було розмішено багатосерійний мультфільм «Це наше. І це твоє» (виробництво телеканалу «1+1»), а для вихованців старшого віку відео «Незалежність. Створюємо історію разом».

15 вересня  2016 року о 12:00 у парку біля Обласного театру ляльок  відбувся День відкритих дверей Центру творчості дітей та юнацтва Олександрівського району  «Маленька країна великої мрії». Щороку це свято є яскравою подією в житті Центру. На святі були присутні учні 3,5,15 та 76 шкіл та всі бажаючі зануритися  в світ мрій та творчості.

В закладі створені всі умови для гармонійного розвитку особистості, її творчого та інтелектуального потенціалу в вільний від навчання час, підготовки підлітків до життя в умовах ринкової економіки, задоволення потреб молоді у професійному самовизначенні, пошуку, розвитку і підтримки юних талантів і обдарувань для формування творчої і наукової еліти в різних галузях суспільного життя.

Тож у День відкритих дверей дитячі творчі колективи продемонстрували свої таланти у святковому заході глядачам просто неба.

На алеї біля Центру творчості зранку розгорнулася традиційна художньо-мистецька виставка. Чого там тільки не було! Художні полотна й дитячі малюнки, вишиті картини, вироби з бісеру, ниток, природного матеріалу.

На учнів шкіл чекав цікавий квест з 6 станцій. Цього року було представлено станцію «Майстри-чарівники», де майстер-класи давали керівники Богданова Л.І., Голубева Г.Л., Калугер Т.П., Дзідик Л.А. та Новиченко Г.С.. На станції «Аквагрим» дітей розмальовували вихованці студії образотворчого мистецтва «Веселий пензлик» під керівництвом Кремерової О.В. На станції «Спортленд» на учнів чекали веселі естафети від керівників гуртка «ЗФП» Холодія О.В. та Мороза В.Г.. Дізнатися про такий різновид боротьби, як карате JKS діти могли на станції «Удзуки». Справитися з орієнтуванням на місцевості та навчитися в'язати вузли учні навчилися на туристичній станції з вихованцями гуртка «Туристи краєзнавці» та керівником Петровою І.Ю., а прийняти участь у ігровій програмі діти могли на станції «Грайлики» від студії ігромайстерності «Art студія GranD», керівник Гранд М.А.

Після закінчення квесту дитячі творчі колективи продемонстрували свої таланти у  святковому концерті. Учасниками концерту стали:

 • «Зразкового художнього колективу» ансамблю народного танцю «Стожари», керівники Вершняк Тетяна Савеліївна, Зуб Олена Володимирівна;
 • Циркова студія «Феєрія», керівник Воротняк Світлана Костянтинівна;
 • «Зразковий художній колектив» ансамбль сучасного танцю «Загадка», керівник Савіна Тамара Петрівна;
 • Ансамбль народного танцю «Дружба», керівник Оленяк Вікторія Сергіївна, акомпаніатор Чорна Олена Володимирівна;
 • Ансамбль акробатичного рок-н-ролу «Діксі», керівник Зульфугарова Світлана Олександрівна;
 •  «Зразковий художній колектив» ансамбль сучасної української пісні «Лілея», керівник Шнуренко Альона Іванівна;
 • Ансамбль бального танцю «Гармонія», керівники Степанов Дмитро Юрійович, Круковський Микита Андрійович;
 • «Народний художній колектив» студія вокальної майстерності «Дзвінкі голоси».

В рамках роботи над проектом «ЦТВ», розділ «Цікаво. Творчо. Важливо» було випущено перший випуск однойменної газети та розміщено у філіях Центру творчості.

1 жовтня 2016 року в ЦПКтаВ «Дубовий гай» було проведено змагання зі спортивного орієнтування серед вихованців ЦТ до Дня міста, з метою

 • пропаганда здорового способу життя;
 • перевірка та підвищення рівня майстерності учасників змагань із спортивного орієнтування;
 • виявлення обдарованої молоді, створення умов для її розвитку, фізичного та духовного самовдосконалення.

В змаганні прийняло участь 7 команд, вихованці гуртка «Туристи-краєзнавці», гуртків «ЗФП» та студії ігромайстерності «Art студія GranD».

Особисті змагання в заданому напрямі – це проходження дистанції орієнтування, на якій учасник повинен послідовно пересуватись від одного контрольного пункту (КП) до іншого, дотримуючись виключно порядку проходження КП, зазначеному на карті.

Учасник може бути дискваліфікований у разі:

 • зміни порядку проходження дистанції;
 • відсутності відмітки принаймні одного КП або нечіткої відмітки, яка не дозволяє точно встановити факт проходження дистанції;
 • перевищення контрольного часу;
 • якщо учасник подолав дистанцію або частину дистанції в супроводі керівника або іншої сторонньої особи;
 • якщо учасник не з’явився на фініш;
 • якщо учасник систематично заважає роботі суддівської колегії;
 • інших порушень Правил або Умов.

Представлені команди були двох вікових категорій: 16-17 років та 11-13 років. Команди старшої вікової категорії виконали завдання швидше та отримали перші місця (команда «Туристи краєзнавці» та «Космос III»), другими фінішували вихованці студії ігромайстерності, за ними команда «Космос I» та «Космос II», і останніми до фінішу прийшли представники гуртка «Туристи-краєзнавці» (2 команди).

1 жовтня до святкування Всесвітнього Дня людей похилого віку в філії «Натхнення» пройшла акція «Молодильные яблоки для бабушек и дедушек». Вихованцi привiтали своїх улюблених бабусь та дiдусiв зi святом, написали для них побажання на листiвках та прикрiпили до яблок, яркими пригощали дiдусiв та бабусь.

До дня педагогічно працівника в філії «Натхнення» було організовано виставку осінніх композицій. Кожен колектив приставив свою композицію, які прикрашали філію ще 2 тижні.

25 жовтня 2016 року у Запорізькому міському Палацу дитячої та юнацької творчості відбувся IV Форум лідерів дитячого самоврядування позашкілля, який проведено департаментом освіти і науки Запорізької міської ради, науково-методичним центром департаменту та міською лігою-лідерів «Курс». Наші вихованці достойно представили Центр творчості, приймали участь у різноманітних майстер — класах, котрі були проведені викладачами та представниками студентського самоврядування ФСУ Запорізького національного університету. Змістовна визитівка, чудовий рапорт президента та запальний флешмоб «Сузір’я лідерів» — все це продемонструвало результати плідної роботи наших вихованців. Даний форум був чудовою нагодою для нових знайомств, навчання, мотивації для нашої команди.

В рамках проекту «Я люблю своє місто» 9 листопада в філії «Натхнення» було проведено свято «Ми – Українці» до дня української мови та письменності. Провели свято вихованці студія ігромайстерності «Art студія GranD», у заході прийняли участь вихованці ансамблю сучасного танцю «Загадка» та гуртка «Народна-вишивка». Діти активно приймали участь у всіх конкурсах, відповідали на запитання вікторина, грали у національні ігри та жваво танцювали.

17 листопада до Всесвітнього дня толерантності з метою формування у дітей таких якостей, як терпимість один до одного, зняття мовного бар’єру, розкриття творчого потенціалу була проведена гра «Зрозумій мене», яка була презентована вихованцям Центру творчості на 4 Форумі лідерів дитячого самоврядування. У гри прийняли участь вихованці гуртка «Фортепіано та музична творчість» (кер. Білоконь В.О.) та гуртка «Хор» (кер. Білоконь В.І.).

29 листопада у філії «Едельвейс» було проведено квест з метою:

 • допомогти сформувати у вихованців духовність, моральність, національну самосвідомість, риси високої громадянськості4
 • прищепити любов до праці, допомагає їм у свідомому виборі майбутньої професії;
 • виховати міцний і дружній  колектив, установити і зміцнити зв'язки з дітьми різних гуртків;
 • зміцнити дітей фізично і морально.

У грі взяли участь 3 команди:

 • ансамбль народного танцю «Дружба»;
 • ансамбль сучасної української пісні «Лілея»;
 • студія образотворчого мистецтва «Веселий пензлик».

Також керівники гуртків підготували станції з завданнями:

 • ансамбль народного танцю «Дружба» - станція «Танцювальна»;
 • ансамбль сучасної української пісні «Лілея» - станція «Музична»;
 • студія образотворчого мистецтва «Веселий пензлик» - станція «Творча»;
 • гурток «ЗФП» - станція «Спортивна»;
 • студія ігромайстерності «Art студія GranD» - станція «Інтелектуальна»;

Нагородження відбулося по найбільшій сумі балів.

      Команди були нагородженні грамотами:

 • за 1 місце – ансамбль сучасної української пісні «Лілея»;
 • за 2 місце – студія образотворчого мистецтва «Веселий пензлик»;
 • за 3 місце – ансамбль народного танцю «Дружба».

Ведучими квесту були вихованці студія ігромайстерності «Art студія GranD».

1 2 3 4