Звіт виховної роботи в Центрі творчості дітей та юнацтва

Жовтневого району

2015-2016 навчальний рік

Відповідно до річного плану роботи Центру творчості дітей та юнацтва Жовтневого району в 2015-2016 навчальному році було проведено заходів різного спрямування.

Серед цьогорічних заходів є такі, які стали традиційними у Центрі творчості, це:

 • день відкритих дверей «Центр запрошує друзів». Щороку це свято є яскравою подією в житті Центру. 14 вересня 2015 року на алеї біля Обласного театру ляльок зранку розгорнулася традиційна художньо-мистецька виставка. Чого там тільки не було! Художні полотна й дитячі малюнки, вишиті картини, вироби з бісеру, ниток, природного матеріалу. Дитячі творчі колективи продемонстрували свої таланти у  святковому концерті, а гості випробували себе у майстер-класах, спортивних естафетах, флешмобі та багато іншому.
 • спортивне свято «День двору». Захід було проведено на основі філії Центру творчості клубу «Космос» у дворі будинку за адресою: вул. Грязнова, 45. В святі прийняли участь діти, які проживають в будинках, розташованих навколо спортивної площадки, а також вихованці філій Центру творчості. У 16.00 було розпочато свято, діти мали змогу на спортивних станціях за пів години назбирати жетончики, які потім обмінювались на подарунки від  Еременко Лідії В’ячеславівни – начальника територіального відділу освіти по Жовтневому району. Також на святі був присутній Сімаков Денис Олегович – кандидат в депутати від партії «Наш край» по 15 округу. Завершилося свято змаганням з міні футболу серед команд клубу «Космос» та клубу «Юність». Перемогу здобула команда клубу «Юність», але всі футболісти були нагороджені подарунками.
 • майстер-класи «Зимова дивина». Протягом грудня були проведення новорічні майстер-класи. Вихованці навчилися робити ялинкові прикраси, новорічну ялинку та об’ємні зірки. На майстер-класах царювала доброзичлива, святкова атмосфера, діти розповідали про новорічні традиції у їх сім’ях та співали пісні. Всі вироби прикрасили філії Центру творчості.
 • новорічні інтермедії. З 25 грудня по 10 січня творчий колектив Центру творчості провів низку новорічних ранків для дітей в фойє Запорізького обласного театру ляльок. По закінченню інтермедій всі вихованці, які приймали участь у новорічних ранках отримали солодкі подарунки.
 • спортивне свято «Козацькі розваги». 25 лютого 2016 року о 16.00 у спортивній залі ЗНЗ № 5 відбулося спортивно-розважальне свято – конкурс «Козацькі розваги» з метою патріотичного виховання підлітків на основі козацьких традицій, розширення  знань вихованців про запорізьких козаків, їх побут, звичаї. На свято в якості журі було запрошено головного спеціаліста сектора по культурі та спорту районної адміністрації по Жовтневому району Матюхіну Яну Сергіївну. Районна адміністрація підготувала для вболівальників солодкі призи. Участі у конкурсі «Козацькі розваги» прийняли юнаки – вихованці гуртків Центру творчості дітей та юнацтва Жовтневого району віком від 10 до 14 років. В святі прийняли участь 4 команди – куреня:
 • курінь «Відважні» – ансамблю акробатичного рок-н-ролу «Діксі»;
 • курінь «Золота булава» – вихованців філії «Едельвейс»(ансамбль народного танцю «Дружба», ансамбль сучасної пісні «Лілея», студія образотворчого мистецтва «Веселий пензлик»);
 • курінь «Андріївський» – ансамблю бального танцю «Гармонія»;
 • курінь «Низовий» – гуртка «Карате JKS».

В якості глядачів свято відвідали вихованці циркової студії «Феєрія». Всього на святі було присутнє понад  70 вихованців Центру творчості дітей та юнацтва Жовтневого району.Головними критеріями при підбиті підсумків конкурсу були згуртованість команди, спритність, швидкість, кмітливість, дотримання правил гри.Нагородження відбулося по найбільшій сумі балів. Місця розподілилися наступним чином:

 • 1 місце – курінь «Відважні»;
 • 2 місце – курінь «Андріївський»;
 • 3 місце – курінь «Золота булава»;
 • 4 місце – курінь «Низовий».

Учасники змагань нагороджені козацькими грамотами та солодкими призами від організаторів конкурсу.

Всі заходи в Центрі творчості проводяться з виховною метою, направлені на цілісний розвиток дитини як особистості. Цього року були проведені свята, бесіди, ділова гра, квест, інтелектуальні ігри.

Протягом жовтня була проведена відео гра до міжнародного дня музики (2 частина), з метою:

 • сприяння естетичному вихованню підростаючого покоління;
 • розвитку таланту і творчого потенціалу вихованців ЦТ;
 • виявлення та підтримка обдарованих дітей.

Завдання гри – колектив повинен заспівати пісню, першим словом якої повинне бути останнє слово пісні попереднього колективу. Гра знімалась на відеокамеру, а потім монтувалася.

21 жовтня 2015 року було проведена виховна година «Подорож в Країну здоров’я» з вихованцями колективу «Дивониточка». Дітям була донесена інформація про здоровий спосіб життя, проведена вікторина, конкурс прислів’їв та проведені спортивні естафети.

Під час підготовки до участі у Всеукраїнському фестивалі ігрових програм протягом жовтня вихованці студії ігромайстерності «Art студія GranD» провели для гуртківців, які займаються на базі філії «Натхнення» шоу програму. Діти активно приймали участь у ігровій програмі, а вихованці студії мали змогу відшліфувати свою майстерність ігромайстрів.

В листопаді було розпочато роботу над створенням 3D карта Жовтневого району.

На виконання наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту у Центрі творчості дітей та юнацтва Жовтневого району з 9 по 13 листопада було проведено наступні заходи:

 • встановлення інформаційного куточка в філіях ЦТ;
 • проведення вікторини «Правила дорожнього руху»;
 • проведення тижня правильного руху, за позначками в філії ЦТ «Натхнення».

Інформацію про заходи було розміщено на сайті Центру творчості.

Протягом листопада батьки вихованців філії «Натхнення» підготували та принесли свої роботи в довільній техніці на виставку сімейної творчості. Роботи батьків стали прикрасою холу філії.

16 листопада вихованці студії ігромайстерності «Art студія GranD» провели виховний захід «Доброта – золотий ключик до сердець». Під час проведення ведучі свята постійно спілкувалися з дітьми, визиваючи іх на діалог. Було використано проектор,за допомогою чого учасники заходу змогли переглянути мультфільм про добро, та отримати візуалізацію слів ведучих, що стало доповненням свята.

18 листопада у філії «Натхнення» було проведено квест «Здоров’я – це наш стиль» з метою зміцнення зв'язків з дітьми різних гуртків та фізичних і моральних якостей.

У грі взяли участь 5 команд, також керівники цих гуртків підготували станції з завданнями:

 • ансамбль сучасного танцю «Загадка» - станція «Спортивна»;
 • ансамбль народного танцю «Стожари» - станція «Танцювальна»;
 • студія ігромайстерності «Art студія GranD» - станція «Інтелектуальна»;
 • ансамбль народних інструментів «Мальви» - станція «Музична»;
 • театральна студія «Мельпомена» - станція «Артистична».

Нагородження відбулося по найбільшій сумі балів.

      Команди були нагородженні грамотами:

 • за 1 місце – студія ігромайстерності «Art студія GranD»;
 • за 2 місце – ансамбль сучасного танцю «Загадка», ансамбль народного танцю «Стожари»;
 • за 3 місце – театральна студія «Мельпомена», ансамбль народних інструментів «Мальви».

Ведучими квесту були вихованці студія ігромайстерності «Art студія GranD».

20 листопада в філії «Едельвейс» вихованці студії ігромайстерності «Art студія GranD» провели свято «Зі світу по нитці». Метою програми було довести вихованцям, що всі діти планети рівні і об’єднує їх гра. Під час проведення було використано інтерактивні технології. Заздалегідь було записано голос героя ЗЕТ.  Діти активно приймали участь у ігровій програмі, в кінці свята всі присутні отримали солодкі подарунки. Але були і недоліки: не вистачило потужності колонок, тому голос персонажа було чути не чітко, через що вихованці студії ігромайстерності «Art студія GranD», які проводили гру трохи були розгублені, але керівники допомогли дітям налаштуватися на позитивне проведення решти ігрової програми.

На останньому тижні листопада в гуртках «ЗФП» було проведено бесіди, присвячені пам’яті жертвам голодомору. В усіх філіях було розміщено буклети з цієї теми та інформаційні бюлетені.

В рамках проекту «Я люблю своє місто» 30 листопада в філії «Славутич» було проведено свято «Ми – Українці». Провели свято вихованці студія ігромайстерності «Art студія GranD». Діти активно приймали участь у всіх конкурсах, відповідали на запитання вікторина, грали у національні ігри та жваво танцювали.

1 грудня до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в головній будівлі ЦТ було розмішено інтерактивну стенгазету, де діти та батьки мали можливість прочитати корисну інформація, яка стосується проблеми СНІДу та прийняти участь в проекті «Червона стрічка», наклеївши паперову червону стрічку, в знак своєї згоди з необхідністю в інформуванні населення та розуміння даної проблеми.

18 грудня 2015 року в філії Центу творчості «Славутич» вихованці студії ігромайстерності «Art студія GranD» разом з ансамблем народного танцю «Стожари» провели виховний захід – ігрову програму до дня святого Миколая. По завершенню програми всі діти отримали подарунки та привітання від святого Миколая. Також на святі були присутні всі педагоги хореографічного відділу Центру творчості. Вихованці та педагоги отримали позитивні емоції, пограли в сніжки, потанцювали,послухали вірші від вихованців початкового рівню ансамблю народного танцю «Стожари» та пограли з янголами – вихованцями студії ігромайстерності «Art студія GranD».

25 грудня 2015 року була проведена ігрова програма з нагоди відкриття головної ялинки Жовтневого району в парку напроти  торгівельного комплексу «Інтрейд». Організатори свята – районна адміністрація Жовтневого району. Діти активно приймали участь у заході та  отримали подарунки.

Протягом лютого у філії «Натхнення» було проведено інтерактивну інтелектуальну гру-подорож «Просторами рідного краю» по визначним місцям міста Запоріжжя. Всього у грі прийняло участь 58 вихованців з колективів, які займаються у філії: ансамбль народного танцю «Стожари», ансамбль сучасного танцю «Загадка», гурток «Петриківський розпис», студія ігромайстерності «Art студія GranD», ансамбль народних інструментів «Мальви». Дітям було запропоновано відгадати в якому саме місці була зроблена та чи інша фотокартка та записати на аркуші паперу. Потім всі відповіді було проаналізовано та перераховано кількість правильних відповідей з кількістю учасників з одного колективу. Переможцем став ансамбль народних інструментів «Мальви». Колектив-переможець було нагороджено грамотою та солодким призом.

5 березня 2016 року в Запорізькому обласному театру ляльок було проведено святковий концерт до 8 березня. На свято були запрошені усі жінки Центру творчості: мама,бабусі, сестри вихованців гуртків та студій. Зала була святково прикрашена квітами та повітряними кульками, наповнена запахом весни. Колективи підготували концертні номери, ведуча виступила в якості концертмейстера, проводила інтерактиви з глядачами.

25 березня 2016 з ансамблем сучасного танцю «Загадка» було проведено конкурс «Тато, мама, я – спортивна родина». При підготовці до свята була проведена організаційна робота: написано сценарій, підготовлено реквізит для ігор, картки, проведені репетиції з ведучими свята – вихованками студії ігромайстерності «Art студії GranD», підібрано музичний супровід, підготовлені грамоти та подарунки для учасників. Велику підготовчу роботу провели учасники на чолі з Тамарою Петрівною Савіною – підготували плакати, назви команд, девізи, акробатично-танцювальні номери.

В конкурсі прийняло участь 3 команди: «Бегемотики», «Молния», «Одуванчики». Потрібно відмітити активність вболівальників. Місця у конкурсі розділилися наступним чином:

 • 1 місце – «Одуванчики»;
 • 2 місце – «Бегемотики»;
 • 3 місце – «Молния».

31 березня в філії «Космос» було проведено ділову гру «Права та обов’язки» в рамках проекту «Правовий компас». На грі було присутні 32 вихованця гуртка ЗФП (керівники Мороз В.Г., Холодій О.В.). було розроблено сценарій гри з використанням інтерактивних методів навчання. Ділова гра направлена на перевірку раніше отриманих знань. Вихованці активно приймали участь у грі, відпрацьовували штрафні бали, склали конституцію гуртка, з правами та обов’язками кожного.

1 квітня 2016 року було проведено свято до дня театру та дня сміху. Концерт організували театральна студія «Мельпомена» та студія ігромайстерності «Art студія GranD» в філії ЦТ «Натхнення». На концерт були запрошені вихованці гуртків та студій філії.

19 квітня 2016 року з вихованцями ансамблю спортивного бального танцю «Гармонія» на базі технічного ліцею була проведена ігрова програма «В мире полиэтилена».

В квітні до тижня безпеки дитини було підготовлено бюлетень «Здоров’я в українських традиціях» та рольові ігри «Моя безпека» для вихованців гуртків та студій. Всі матеріали було роздано керівникам гуртків для впровадження.

З нагоди річниці трагедії на Чорнобилі 26-27 квітня в усіх філіях ЦТ було показано фільм «Чорнобиль: до та після», на сторінках ЦТ в  соціальних мережах було розмішено фільм «Чорнобиль 30 років» який мали змогу переглянути не лише вихованці, а й батьки.

Загалом в Центрі творчості за 2015-2016 навчальний рік було проведено 32 заходи та 26 новорічних інтермедій.